skip navigation

Boys Basketball Varsity

Regular 2015-16
2015-16 x Regular

Friday November 20, 2015

Boys Basketball

58

Detroit Lakes

71

Tuesday November 24, 2015

Thief River Falls

36

Boys Basketball

53

Friday November 27, 2015

Crookston

58

Boys Basketball

67

Saturday November 28, 2015

St. Cloud Cathedral

56

Boys Basketball

45

Tuesday December 01, 2015

International Falls

48

Boys Basketball

75

Friday December 04, 2015

Boys Basketball

49

Duluth East

60

Thursday December 10, 2015

Moorhead

66

Boys Basketball

68

Saturday December 12, 2015

Boys Basketball

77

Anoka

87

Friday December 18, 2015

Boys Basketball

38

Rogers

89

Saturday December 19, 2015

Boys Basketball

43

Monticello

64

Tuesday December 22, 2015

Detroit Lakes

56

Boys Basketball

61

Tuesday January 05, 2016

Boys Basketball

69

Thief River Falls

68

Saturday January 09, 2016

Boys Basketball

74

Duluth Denfeld

78

Tuesday January 12, 2016

Boys Basketball

58

Brainerd

78

Friday January 15, 2016

Hibbing

58

Boys Basketball

65

Saturday January 16, 2016

Grand Rapids

58

Boys Basketball

49

Saturday January 23, 2016

Boys Basketball

71

Sauk Rapids-Rice

92

Saturday January 30, 2016

Fergus Falls

51

Boys Basketball

48

Monday February 01, 2016

East Grand Forks

27

Boys Basketball

61

Thursday February 04, 2016

Duluth East

45

Boys Basketball

48

Saturday February 06, 2016

Alexandria

79

Boys Basketball

71

Friday February 12, 2016

St. Cloud Tech

54

Boys Basketball

56

Saturday February 13, 2016

Cloquet

55

Boys Basketball

86

Tuesday February 16, 2016

Boys Basketball

66

Little Falls

60

Thursday February 18, 2016

Boys Basketball

71

Grand Rapids

66

Tuesday February 23, 2016

Boys Basketball

53

Detroit Lakes

71

Date Result Opponent Location Status
Fri Nov 20
L
@ Detroit Lakes
FINAL
Tue Nov 24
W
Thief River Falls
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Fri Nov 27
W
Crookston
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Nov 28
L
St. Cloud Cathedral
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Tue Dec 1
W
International Falls
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Fri Dec 4
L
@ Duluth East
Duluth East High School
FINAL
Thu Dec 10
W
Moorhead
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Dec 12
L
@ Anoka
Anoka High School
FINAL
Fri Dec 18
L
@ Rogers
Rogers High School
FINAL
Sat Dec 19
L
@ Monticello
Monticello High School
FINAL
Tue Dec 22
W
Detroit Lakes
Bemidji High School
FINAL
Tue Jan 5
W
@ Thief River Falls
Thief River Falls High School
FINAL
Sat Jan 9
L
@ Duluth Denfeld
Duluth Denfeld High School
FINAL
Tue Jan 12
L
@ Brainerd
Brainerd High School
FINAL
Fri Jan 15
W
Hibbing
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Jan 16
L
Grand Rapids
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Jan 23
L
@ Sauk Rapids-Rice
Sauk Rapids-Rice High School
FINAL
Sat Jan 30
L
Fergus Falls
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Mon Feb 1
W
East Grand Forks
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Thu Feb 4
W
Duluth East
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Feb 6
L
Alexandria
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Fri Feb 12
W
St. Cloud Tech
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Sat Feb 13
W
Cloquet
Bemidji Fieldhouse
FINAL
Tue Feb 16
W
@ Little Falls
Little Falls High School
FINAL
Thu Feb 18
W
@ Grand Rapids
Grand Rapids High School
FINAL
Tue Feb 23
L
@ Detroit Lakes
Section 8AAA Quarterfinal
FINAL